Spotkanie z trenerem tenisa ziemnego

We wtorek 3-ciego lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani Edyta Małkow, która jest trenerem tenisa ziemnego w ZS nr 1 w Oświęcimiu. Pani Edyta zaprosiła wszystkie dzieci 4,5, 6 letnie do udziału w spotkaniu sportowym. Przywitała nasze przedszkolaki przedstawiając pokrótce historię tenisa, opisała jak wygląda nauka oraz treningi sportowe, jak przygotowują się młodsze dzieci do nauki gry w tenisa, zaprezentowała różnorodne przybory przydatne na treningu, wytłumaczyła jakie są rodzaje rakiet i piłeczek tenisowych. Później Pani trener podzieliła dzieci na cztery grupy, które wykonywały różnorodne zadania ruchowe, zachęciła dzieci do udziału w konkurencjach sportowych, które charakteryzowały się różnorodnym poziomem trudności. Większość dzieci nie miała żadnych problemów z wykonaniem zadań. Dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały swoje umiejętności koordynacyjne, zwinnościowe, szybkościowe. Pani Edyta była bardzo zadowolona z umiejętności ogólnoruchowych dzieci. Okazało się, że wszyscy chcieliby grać w tenisa.