Zaczarowany Świat Braci Grimm

       17.04 wychowankowie z naszego przedszkola uczestniczyli  w przedstawieniu pt. „Zaczarowany świat braci Grimm” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Przedstawienie odbyło się w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Podczas podróży po zaczarowanym lesie pełnym baśniowych przygód nasi bohaterowie, a razem z nimi i widzowie, dowiedzieli się więcej na temat lojalności wobec przyjaciół, gotowości do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów czy kształtowaniu swego charakteru poprzez nieuleganie ,,słodkim” pokusom,jakie czają się niemalże na każdym kroku.

Fabuła spektaklu, pointowana piosenkami, nie pozostawiała najmniejszych wątpliwości  co do wyborów moralnych podejmowanych przez bohaterów. „Zaczarowany świat braci Grimm”- promował tak uniwersalne postawy : jak przyjaźń, lojalność bratersko -siostrzana czy miłość – ukazał najmłodszemu widzowi, że warto podążać ścieżką dobra, bez względu na trudności, jakie się napotyka. Wszystkie przeciwności można bowiem pokonać, mając przy boku kochającą siostrę czy troskliwego brata, słowem przyjaciela, na którym zawsze można polegać.