Spotkanie na sportowo, na wesoło z pływania

W pierwszy dzień wiosny grupa starszaków powitała wiosnę na pływalni wspólnie z szóstoklasistami – pływakami ze Szkoły Podstawowej w ZS nr 1 w Oświęcimiu. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała prowadząca zajęcia Izabela Jarosz (w wodzie)  oraz trener pływania Krzysztof Jakubik (na obrzeżu). Celem spotkania była współpraca ze środowiskiem lokalnym, realizacja projektów: KIK/34 oraz Szkoła w ruchu, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, ukazanie dzieciom, że nauka pływania jest dobrą  zabawą,  doskonalenie poznanych elementów z nauki pływania, a także kształtowanie odpowiedzialności u dzieci starszych oraz umiejętności zaufania i podporządkowania u dzieci młodszych.

Na wstępie spotkania dzieci powitały się bardzo serdecznie – dzieci młodsze same wybrały sobie starszego opiekuna. Wejście do wody odbyło się przez zajęcze skoki przez makaron, które trzymały w wodzie starsze dzieci. Później odbyła się rozgrzewka w wodzie: wszystkie dzieci ożywiły się zabawami: Berek  parami, Makaronowy wąż, Surfing.

Kiedy zostały przełamane „pierwsze lody” uczestnicy przystąpili do konkretnych zadań pod postacią wesołych zabaw, dzięki którym młodsze dzieci doskonaliły oraz zaprezentowały swoje umiejętności: zanurzanie głowy pod wodę, prawidłowe oddychanie, leżenie na piersiach i grzbiecie, praca  nóg do kraula na piersiach i grzbiecie, nurkowanie oraz wślizgi do wody. Na twarzach dzieci młodszych  widać było dumę i zadowolenie, że radzą  sobie ze wszystkimi zadaniami, u starszych podczas całych zajęć gościł uśmiech. Pływacy bardzo przejęli się swoimi podopiecznymi, byli bardzo ostrożni, traktowali swoich podopiecznych jak swoje rodzeństwo, dopingowali. Starszaki  posłusznie zamieniały się w pluskające rybki, szczupaczki, wystrzelające torpedy.

Na koniec oczywiście wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, starsi medale odpowiedzialności a młodsi medale odwagi. Pływacy zaprezentowali swoje umiejętności pływackie, przedszkolaczki patrzyły z zachwytem.

Ciężko było się pożegnać…….