” O Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku”

543359_389748311114595_370310274_n

5 maja wychowankowie z naszego przedszkola uczestniczyli w bajce muzycznej pt. ” O Czerwonym Kapturku czyli do prawdy po sznurku”, w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

Była to barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczęła melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i był śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: „Nie taki diabeł straszny jak go malują i „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa – mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomagała Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niósł również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończył się czytelnym dla widza morałem.