Nauka pływania.

Dzieci uczęszczające na naukę pływania podstawowego zakończyły zajęcia. Dzieci nie były zadowolone, gdy instruktor oznajmił, iż są to ostatnie zajęcia na basenie. Podopieczni zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a w przedszkolu otrzymały piłki gumowe z wypustkami. Dzieci opanowały swobodne zanurzanie pod wodę, czemu dały wyraz w zabawie berek z obręczą, prawidłowe oddychanie oraz samodzielne wślizgi do wody, samodzielne skoki z przyborem, bez przyboru, nad przeszkodą na część płytką oraz głęboką basenu, leżenie oraz poślizgi na plecach i grzbiecie z przyborem oraz bez przyboru, samodzielne pływanie z pracą nóg do kraula na piersiach i grzbiecie z przyborem oraz bez przyboru, rozpoczęły też naukę pracy ramion do kraula na grzbiecie.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywne uczestnictwo na zajęciach i zapraszamy do utrwalania zdobytych umiejętności wraz z rodzicami na pobliskich pływalniach, jednocześnie przypominając o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i bezwzględnego nadzoru osób dorosłych.

Już niedługo wakacje stąd zachęcamy do czynnego – aktywnego spędzania czasu wolnego nie tylko na basenie, ale również podczas wycieczek pieszych, rowerowych, wspólnych zabaw na boisku. Przypomnijmy naszym dzieciom zabawy w klasy, w berka, w chowanego, skakanie przez gumę, grę w badmintona czy podchody.