Zabawy logopedyczne – propozycje

Kochane przedszkolaki!
W ramach ćwiczeń logopedycznych proponujemy ćwiczenia oddechowe, które poprawią i wzmocnią umiejętności panowania nad wdechem i wydechem.
Jedno z ćwiczeń dodatkowo utrwali u dzieci znajomość kolorów oraz wzbogaci słownictwo poprzez nazywanie smaķów i zabawę w lodziarnie.
1.Boisko – wraz z rodzicami wydrukujcie poniższy szablon (wersja łatwiejsza szablon na jednym arkuszu A4, wersja trudniejsza – na dwóch formatach A4) i przygotujcie dwie słomki oraz piłeczkę ze zgniecionej małej karteczki. Czas na rozgrywki piłkarskie!Usiądźcie z rodzicem na przeciwko i starajcie się dmuchając w słomkę trafić piłeczką do bramki przeciwnika.
2. Smaczne lody – Materiał zawiera 2 karty — na pierwszej znajduje się plansza, na drugiej okrągłe gałki lodów do wycięcia. Kart możemy użyć do ćwiczeń oddechowych, w których dziecko ma za zadanie, za pomocą słomki przenieść wycięte gałki lodów w puste miejsca na planszy. Można po jednej stronie ułożyć sekwencję kolorowych gałek, które dziecko ma za zadanie odtworzyć na drugim lodzie. Możemy nazwać smaki i bawić się w lodziarnię, w której dziecko ma za zadanie ułożyć gałki zgodnie z ustnym zamówieniem. Planszy do gry możemy użyć do wyklejania plasteliną lub dowolnego ozdabiania.
Udanej zabawy!!!