Zabawy i ćwiczenia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno- pedagogiczną

Zabawy i ćwiczenia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną, ale i tym razem zapraszam do zabawy WSZYSTKIE chętne dzieci.
1. Na początek będziemy ćwiczyć grafomotorykę – dzieci młodsze połączą pisanki z koszyczkiem, a dzieci starsze udekorują pisankę pięknymi, kolorowymi szlaczkami.

2. Teraz czas na zabawę ruchową (wszystkie dzieci będą ćwiczyć motorykę dużą) – „Przenoszenie jajek” – rodzice: przygotujcie plastikowe lub zwykłe łyżki i ugotowane jajka lub drewniane, czy plastikowe. Zabawa będzie polegała na przeniesieniu jajka z jednego miejsca do wyznaczonej w domu mety.
Jeśli dzieci lubią rywalizację, zabawa może odbywać się na czas, wyścigi. Urozmaiceniem naszej zabawy może być np. slalom lub tor przeszkód. Możemy też przenosić jajko z zamkniętymi oczami, wtedy zabawę wykonujemy w parach – jedna osoba ma zawiązane oczy druga prowadzi, potem następuje zmiana. Udanej zabawy.

3. Na koniec starsze dzieci stworzą Pana Pisankę . Ozdabiamy poszczególne części Pana Pisanka i wycinamy. Ręce i nogi składamy w harmonijkę i wszystko przyklejamy w odpowiednich miejscach ( tak jak na karcie pracy). Z tyłu możemy przykleić taśmą klejącą rurkę i nasz Pan Pisanek jest gotowy! 🙂
W komentarzach możecie pochwalić się swoimi pracami, możecie Panu Pisankowi nadać imię wymyślone przez siebie.
Natomiast młodsze dzieci ozdobią pisankę wg własnego pomysłu.
Powodzenia!