Zabawy logopedyczne

Witajcie przedszkolaki, pani logopeda zaprasza do wspólnej zabawy!!

Na początek rozruszamy nasze buźki!! Bez konieczności drukowania- wystarczy powtórzyć ćwiczenia z ekranu.W pierwszej kolejności zadajemy dziecku pytanie – co widzi na ilustracji po lewej stronie. Następnie tłumaczymy, że to samo możemy wykonać poprzez ruchy naszych policzek,warg czy języczka. Do dzieła!

Teraz czas na fantastyczną zabawę w czytanie sylabami…nie byle jakie!!! W tej trudnej sztuce pomogą nam ukochane klocki. Wystarczy wydrukować bądź po prostu napisać na karteczkach różne sylaby. Gdy już przygotujecie kartoniki z sylabami, wystarczy je przykleić do ulubionych klocków i rozpocząć zabawę. Spójrzcie na zdjęcia.Najpierw ułóżcie schody lub wieże z sylab z tą samą spółgłoską. A następnie układajcie proste wyrazy do czytania, np. „mapa, baba, puma, pepa, mama, baba” i co tylko przyjdzie wam do głowy. Mogą to być śmieszne imiona „bube, pipi, buma itp.”

A na koniec czas na zabawę zręcznościową!!!Wykonamy samodzielnie wiatraczek do ćwiczeń oddechowych i nie tylko. Po zabawie można umieścić go w doniczce za oknem, by obserwować siłę i występowanie wiatru 😉

W wykonaniu wiatraczka pomoże nam filmik

PAMIĘTAJMY PRZY ĆWICZENIACH ODDECHOWYCH – ABY WDECH WYKONYWAĆ NOSEM A WYDECH USTAMI !!

POWODZENIA!