Aktywność muzyczna – propozycja

Dzień dobry Przedszkolaki. W tym tygodniu dowiadywaliście się o różnych środkach lokomocji: lądowych, powietrznych i wodnych.1.Powitajmy się dzisiaj właśnie tak, jak niektóre z nich: – Już zabawę zaczynamy, jak pociągi się witamy (naśladujemy rękoma poruszanie kół pociągu i głosem: puf, puf, puf) – Już zabawę zaczynamy i jak auta się witamy ( naśladujemy rękoma kierowanie kierownicą i głosem: wrr, wrr, wrr) – Już zabawę zaczynamy, jak samoloty się witamy ( rozłożonymi na boki rękoma, naśladujemy machanie skrzydłami i głosem: szz, szz, szz).2. A teraz zabawa: Prawda czy Fałsz? Przygotujcie dwa klocki, jeden zielony, drugi czerwony i uważnie posłuchajcie kolejnych zdań. Jeśli ocenicie je jako prawdziwe, podnieście zielony klocek, jeśli zdanie będzie fałszywe – czerwony klocek. – Samolotem można polecieć do chmur. – Dużo rowerów jeździ po torach. – Pociągiem może jechać dużo ludzi. – Czasami statki parkują na parkingu. – Samochody mają cztery koła. – Autobusy mają śmigła. – Okręty pływają po morzu. – Pociągi jadą po torach. 3. Doskonale, a teraz wstajemy bo nadszedł czas na muzyczną podróż wesołym autobusem. Gotowi? W drogę!

https://www.youtube.com/watch?v=-vp7VVwxceg

Dojechaliśmy na miejsce. Zanim ruszymy w dalszą drogę kolejnym pojazdem, musimy kawałek przejść pieszo. Ale pamiętajcie, na słowo „stop” należy się zatrzymać

.https://www.youtube.com/watch?v=dqk_IongIzI

Dotarliśmy na dworzec kolejowy. I to już ostatni etap naszej podróży. Wsiądziecie zaraz do pociągu i każdy z Was pojedzie tam, gdzie tylko sobie wymarzy. Ale pod jednym warunkiem: przygotujcie sobie plecak, a do niego spakujcie: – coś zielonego, – coś okrągłego, – coś zdrowego oraz ulubioną maskotkę. Jeśli jesteście gotowi, to zaproście do zabawy wszystkich domowników, chwyćcie się za ramiona. JEDZIEMY! DO ZOBACZENIA!

https://www.youtube.com/watch?v=M3bYvfomue4