Tydzień X – „Dzieci Świata”

Dziękujemy Drogim Przedszkolakom oraz Rodzicom za pracę w ubiegłym tygodniu. W najbliższych dniach poznamy dzieci, które mieszkają w różnych częściach świata. Chociaż różnią się wyglądem, mają inny kolor skóry, inne fryzury i ubrania to lubią się bawić tak samo jak WY!

OTO NASZE PROPOZYCJE NA DZISIAJ:

1. Popatrzcie na obrazek. Poproście Rodzica albo starsze Rodzeństwo by przeczytali Wam wiersz, a Wy uważnie go posłuchajcie„Dzieci świata”Polak, Chińczyk, Afrykanin,Słowak, Turek i Indianin,wszyscy klaszczą dziś wesoło,robią wspólne duże koło.My jesteśmy dzieci świata,choć wyglądem się różnimy,zawsze chętnie i wesoło wspólnie, razem się bawimy.Ja z południa, on z północy,wszędzie dni, są wszędzie noce,wszędzie miasta, wszędzie wioski,gdzie by oczy nie poniosły.Czarna, żółta, mlecznobiała,każda buzia jest wspaniała,każda buzia uśmiechnięta,tańczą chłopcy i dziewczęta.

2. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania: • Co łączy wszystkie dzieci na całym świecie? Co najbardziej lubią robić? • Czy Wy podobnie jak dzieci z wiersza lubicie się bawić?3. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku i odpowiedzi na pytanie • Czego dla swoich dzieci na całym świecie chcą Rodzice?

https://www.youtube.com/watch?v=Y_kIVuTfVk4

4. Zaprowadź dzieci do ich domów i powiedz, który najbardziej przypomina Twój

5. Pomóżcie dzieciom odnaleźć ich zabawki. Zobaczcie jak są ubrane. Czy Wasze ubrania i zabawki są podobne?